فریلنسری چیست؟ معرفی 4سایت فریلنسری

فریلنسری

سلام دوستان. امروز و در یک مقاله جذاب کاربردی دیگر با شما عزیزان همراه هستیم . در این مقاله میخواهیم به معرفی یکی از حرفه های جذاب این روزها در ایران و در دنیا یعنی فریلنسری بپردازیم. همچنین در ادامه چهار سایت ایرانی را معرفی میکنیم که به شما کمک میکند تا پروژه های مختلفی را پیدا و انجام دهید یا پروژه های خود را که در آن دانش ندارید برون سپاری کنید و پروژه انجام شده را سر یک ساعت تحویل بگیرید. اما قبل از هر چیز میخواهیم در مورد این حرفه صحبت کنیم که فریلنسری چیست؟ به چه کسی آزاد کار می گویند؟ درآمد آن چطوری است؟! پس با ما همراه باشید تا با این حرفه جذاب آشنا شوید…

فریلنسری چیست؟

آزاد کار یا فریلنسر به کسی گفته میشود که بدون نیاز به تعهد خاص به یک شرکت با توجه به مهارت های خودش پروژه میگیرد و آن را به کارفرما تحویل میدهد.این کار میتواند به صورت پاره وقت یا تمام وقت انجام شود.

در ادامه به چندین ویژگی خوب و مزیت بسیار عالی فریلنسری اشاره میکنیم:

عدم محدودیت مکانی

برای انجام پروه حتما لازم نیست روی صندلی بنشینید و جلو بردن پروژه را جلوی میز و زل زدن به مانیتور جلو ببرید بلکه شما هر کجا که باشید میتوانید به راحتی پروژه های خود را به راحتی انجام دهید.فرض کنید یک پروژه گرفتید و کاری هم در شهر گل و بلبل شیراز (: دارید و کارفرما هم تاکید کرده است که باید تا سه روز دیگر پروژه من آماده باشد.اگر بخواهید به شیراز بروید و یک روز دیگر برگردید مطمئنا زمان زیادی از شما گرفته خواهد شد و مجبور خواهید شد که آخر سر تا نیمه های شب بیدار بمانید و پروژه را تکمیل کنید.

پس یک مزیت خوب فریلنسری این است که نیاز به مکان خاصی ندارد و هر جا که دوست داشته باشید میتوانید پروژه را به اتمام برسانید.

برنامه کاری انعطاف پذیر

زمانی که شما اقدام به فریلنسری میکنید برنامه کاری شما منعطف است و میتوانید در هر ساعت از شبانه روز پروژه تحویل گرفته را جلو ببرید . این در حالی است که اگر در یک شرکت مشغول به کار هستید مجبور خواهید بود که از 8صبح تا مثلا 3بعد از ظهر کار را جلو ببرید و چه بسا که در روزهای آخر تحویل پروژه نیاز باشد بیشتر در شرکت بمانید تا پروژه را به اتمام برسانید. البته باز هم فریلنسری هم آن قدر آسان و گل و بلبل نیست و سختی های خاص خود را دارد.

درآمد متغیر

در حرفه فریلنسری درآمد شما متغیر است. ممکن است یک پروژه انجام دهید و در قبال آن 10میلیون تومان درآمد کسب کنید اما یک پروژه دیگر انجام دهید که 100هزارتومان عاید شما شود! دلیل این هم آن است که احتمالا کارفرمای شما ممکن است به دلیل مشکلات مالی امکان پرداخت هزینه بالا را نداشته باشد. این جا شما میتوانید با کارفرمای خود صحبت کرده و در مورد حق انجام این کار با هم توافق کنید. هر کاری میکنید انجام دهید اما قیمت پایین ندهید چرا که شما هم برای یادگیری حرفه خود مهم ترین سرمایه گذاری ینی زمان خود را برای آن گذاشته اید. درآمد فریلنسری هم خوب است به شرطی که نکات ریز قیمت دادن را بدانید.

معایب فریلنسری

فریلنسری همان گونه که خوبی ها و مزیت های زیادی دارد که در قبل به چند مورد اشاره کردیم اما باز چند مشکل بزرگ دارد که شاید برای برخی ناخوشایند و الکی به نظر برسد:

مسئولیت تمام کارها با شماست!

همه کارهای پروژه اعم از دیزاین و کد نویسی آن بر عهده شما هست و مجبور هستید زمان زیادتری را کار کنید تا پروژه را به اتمام برسانید. در صورتی که اگر شما در یک شرکت کار میکردید لازم نبود همه قسمت ها را شما انجام دهید. به عنوان مثال شما به عنوان یک برنامه نویس فول استک اگر میخواهید به فریلنسری بپردازید باید توجه کنید که هم بخش فرانت و هم بخش بک اند به عهده شما است در صورتی که شما در یک شرکت بودید حتی با وجود فول استک بودن میتوانستید قسمتی از پروژه را مثلا بخش فرانت را به فرانت اند کار بسپارید و فقط شما بخش بک اند را کد نویسی کنید.

درآمد متفاوت

درآمد شما با توجه به قیمتی که کارفرما ارائه میدهد متفاوت است. ممکن است یک پروژه70میلیون تومانی به شما سپرده شود اما بار دیگر یک پروژه 100هزارتومانی. خصوصا افراد متاهل که میخواهند به فریلنسری بپردازند باید این نکته مهم را مد نظر خود داشته باشند تا در آینده مشکلی برایشان به وجود نیاید.

نداشتن بیمه و…

اگر شما در یک شرکت کار کنید احتمالا خود شرکت شما را بیمه خواهد کرد و اگر اتفاقی خدای ناکرده به وجود آمد شرکت در قبال آن میتواند پرداخت کند اما اگر فریلنسر باشید هر مشکلی که از لحاظ سلامتی پیش آمد به عهده خود شماست. پس این نکته را مد نظر داشته باشید.

معرفی سایت های فریلنسری ایرانی

در ادامه چند سایت ایرانی برای فریلنسری به شما معرفی میکنیم که به شما کمک میکند تا پروژه بگیرید:

پس سایت های خارجی فریلنسری چی؟ به این دلیل که محدودیت هایی در انتقال درآمد به ایران دارند پس از معرفی این سایت ها صرف نظر کردیم و چند سایت ایرانی فریلنسری را معرفی کردیم.

جمع بندی

در این مقاله به معرفی حوزه فریلنسری پرداختیم و مزایا و معایب این حرفه را خدمت شما عزیزان ارائه دادیم.به زودی ما هم در سایت خود یک بخش فریلنسری راه اندازی خواهیم کرد که به راحتی میتوانید پروژه های خود را برون سپاری کنید.

در آخر پیشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه کنید:

محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در سال 2021

استراحت و تفریح در برنامه نویسی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

لینک کوتاه مقاله

https://classiciranian.ir/>p=7847

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *