وبینار چیست؟ معرفی چند سیستم برگزاری وبینار آنلاین

رویداد یا وبینار چیست؟

 

وبینار یا همان رویداد و یا در کل لایو از کلمه Web Based seminar گرفته شده است و به برگزاری هر کلاس،لایو گفته میشود که با استفاده از نرم افزار های خاص و یا سایت ها انجام میشود

 

در هنگام برگزاری یک  رویداد به شکل آنلاین ، مدیر آن اتاق(Host) یا به عبارتی دیگر یک لینک به شما میدهد که شما با استفاده از آن میتوانید وارد آن وبینار شوید .

 

وبینار ها به چه منظوری ایجاد میشوند؟

 

تقریبا برای همه کارها! از شیر مرغ تا جان آدمیزاد ! کلا شما میتوانید در هر زمینه ای که دوست دارید وبینار بگذارید .

 

مزایای وبینار

 

هزینه کم

 

برای برگزاری و یا شرکت در یک وبینار نیاز به تجهیزات فوق حرفه ای ندارید و نهایت هزینه ای که میخواهید انجام دهید خرید بلیت آن وبینار یا رویداد است . فقط کافی است که یک کامپیوتر یا لپ تاپ یا یک گوشی اندروید در اختیار داشته باشید . همین و تمام

 

قابل دسترسی در همه جا

 

در هر زمان و هر شرایط و مکانی که باشید میتوانید  شرکت کنید . حتی روی پشت بام هم میتوانید وبینار برگزار کنید و یا در یک وبینار شرکت کنید . می بینید همین قدر راحت و ساده ! تمام…!

 

قابل ضبط شدن

 

بزرگترین مزیت وبینار این است که اگر شما یک زمانی نتوانستید در آن شرکت کنید میتوانید از برگزار کننده خواهش کنید که فایل آن را در اختیار شما قرار بدهد . در حالی که این امکان در برگزاری رویداد به صورت حضوری نیست .

 

و اگر شما برگزار کننده  هستید میتوانید بعد از اتمام فایل ضبط شده آن را در اختیار کاربران بگذارید

 

یک نفس راحت از دست هزینه های اضافی بکشید

 

با برگزاری وبینار مجبور نیستید که هزینه های اضافی مثل هزینه های پذیرایی و امنیتی و… بپردازید . شاید تنها هزینه ای که به عنوان برگزار کننده بپردازید فقط این باشد که تعداد کاربرانی را که در لایو شما حضور می یابند کم است و شما میخواهید آن را افزایش دهید . همین…!

 

تجهیزات برگزاری یک وبینار

 

ملزومات خیلی زیادی لازم ندارد . اگر که برگزار کننده  هستید فقط نیاز به یک میکروفون و لپ تاپ و یا کامپیوتر دارید و اگر میخواهید مستقیما خودتان هم دیده شوید ، یک وب کم(  Web Camera) لازم دارید!

 

آیا حتما باید به صورت آنلاین برگزار شود؟

 

خیر! شما میتوانید آن  را ضبط کنید و بعدا آن را به صورت آفلاین در اختیار کاربران قرار دهید. ولی برگزاری آن به صورت آنلاین خیلی جذاب تر است.

 

 

معرفی چند سیستم برگزاری وبینار آنلاین

 

 

اسکای روم

 

وبینار

 

 ایسمینار

 

وبینار

 

 

 وبینار

 

وبینار

 

این ها چند نمونه ایرانی از برگزار کننده های وبینار هستند . البته نمونه های خارجی مثل clickmeeting هم هستند که آن ها هم به نوبه خود چیز خوبی هستند و میتوانند نیاز های شما را برآورده کنند

 

 

کلاسیک ایرانیان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در print

فهرست مطالب

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *