آیا با کتاب میتونیم برنامه نویسی یاد بگیریم؟

آیا با کتاب میتونیم برنامه نویسی یاد بگیریم؟

سلام دوستان با یک پست کاربردی دیگر در خدمت شما هستیم و در این پست میخواهیم به این موضوع بپردازیم که آیا با کتاب میتونیم برنامه نویسی یاد بگیریم؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را پیدا کنید…

آیا با کتاب میتونیم برنامه نویسی یاد بگیریم؟

سوالی که هر یاد گیرنده ای در زمینه برنامه نویسی برایش تا به حال پیش آمده این موضوع بوده که دوره های آموزشی را ببینم یا کتاب بخوانم؟ حقیقتا انتخاب سختی است چرا که هر دو انتخاب بسیار مناسبی هستند. اما در ادامه اشاره میکنیم که کدام مفید تر هستند.

امروز شیوه یادگیری با ویدیو و به صورت آنلاین یکی از روش های یادگیری برنامه نویسی محسوب می شود و احتمالا اگر بگویید کتاب برنامه نویسی بخوانم با واکنش های جالبی از سوی دیگران مواجه خواهید شد (:

امروز استفاده کمتری از کتاب برای برنامه نویسی می شود کما این که من خواهرم یک کتاب برنامه نویسی اندروید را به من هدیه داد در حالی که من هیچگاه اندروید و زبان Java را کار نکردم (:

جواب این سوال این است: بله به راحتی میتوانید از این کتاب ها استفاده کنید.

 

نقطه ضعف ویدیوهای آموزشی

در این که ویدیوهای آموزشی به ما کمک میکنند تا در زمان کمتری و بدون درسر به یادگیری خود ادامه دهیم شکی نیست اما مشکلی که نمایان می شود این است که در دوره های آموزشی همیشه مسائل آن زبان برنامه نویسی به صورت عمیق آموزش داده نمیشود و فقط بخش های کوچکی از کل آن به شما آموزش داده می شود و عملا پایه های برنامه نویسی شما ضعیف خواهد شد. از این رو یار مهربان و همیشگی در خود می تواند چند صد سر فصل آموزشی را در خود جای دهد و در کتاب امکان باز کردن مسئله به صورت گسترده وجود دارد و برنامه نویس می تواند جزئیات را نیز یاد بگیرد

 

اما باز آیا با کتاب میتونیم برنامه نویسی یاد بگیریم؟ حقیقت این است که کسی که دنبال علم و یادگیری باشد قطعا برای حل مشکل خودش راهی پیدا میکند و بالاخره تلاش خود را انجام میدهد تا بتواند راه حلی برای مشکلات به وجود پیدا کند.

 

اما باید به این عیب هم توجه کنید که یادگیری با کتاب زمان بر است به عنوان مثال یک دوره آموزشی که برای شما دو ماه زمان بر است ممکن است در شش ماه تما مشود یا به  عکس با دیدن یک دوره آموزشی آنلاین بتوانید آن را به سه ماه کاهش دهید.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را بخوانید: جاوا اسکریپت چیست؟ بازار کار جاوا اسکریپت در ایران

 

کتاب #Cناتشل(Nutshell):

به وسیله این کتاب می توانید به راحتی زبان برنامه نویسی شارپ را یاد بگیرید. از Hello World تا مسائل پیشرفته تر مانند شی گرایی،اینترفیس،ارث بری و موارد دیگر مربوط به اصول شی گرایی در این کتاب توضیح داده شده است.

لینک خرید کتاب: خرید کتاب 

کتاب Clean Code

کد نویسی تمیز یکی از نکات خیلی مهمی است که بسیاری از برنامه نویسان مبتدی با آن آشنا نیستند. این کتاب شما را با اصول کد نویسی تمیز یا Clean Code آشنا میکند و به شما کمک میکند تا کدهای مفید تری بنویسید و به جای این که کدها را چندین بار در برنامه خود تکرارکنید با یادگیری این اصول این میزان را به حداقل آورید. بهینه نوشتن کد باعث می شود تا برنامه شما سریع تر اجرا شود و بتوانید از کار خود بهره وری بیشتری داشته باشید.

شما معرفی کنید!

در پست آیا با کتاب میتونیم برنامه نویسی یاد بگیریم؟ بررسی کردیم که یادگیری برنامه نویسی با کتاب شدنی ولی زمان بر است. اگر شما دوست عزیز کتاب خوبی در زمینه برنامه نویسی خوانده اید خوشحال میشویم آن را با ما در میان بگذارید😊

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا امتیاز شما ثبت شود

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز 0

هیچ امتیازی ثبت نشده است شما اولین نفر باشید☺

دیدگاه‌ها ۰