Vue.js چیست و چه کاربردهایی دارد؟

Vue.js چیست و چه کاربردهایی دارد؟

سلام دوستان با یک مقاله کاربردی دیگر در خدمت شما هستیم و در این مقاله قصد داریم تا در خصوص فریم ورک قدرتمند Vue.js مطالب جامعی را در اختیار شما قرار دهیم با ما همراه باشید.

vue.js فریم ورک جاوا اسکریپت است که علاوه بر سادگی و کارایی بالا به همه توسعه دهندگان فرانت اند کمک میکند تا ظاهر وبسایت خود را طراحی کنند.

Vue.js چیست؟

ویو جی اس یکی از پرکاربردترین فریم ورک های جاوا اسکریپت است که دست طراحان را برای هر نوع تغییری باز میگذارد. ممکن است برای شما هم سوال باشد که اصلا Vue.js چه کاربردی دارد؟ قاعدتا همه توسعه دهندگان فرانت و بک اند با زبان نشانه گذاری HTML آشنا هستند. بسیاری از توسعه دهندگان میخواهند با استفاده از HTML کارهایی را انجام دهند اما سادگی بیش از حد HTML و عدم وجود امکانات مانع کار شده است. در چنین حالتی پای Vue.js به میدان می آید و تمامی محدودیت ها را از بین می برد

با یک مثال میخواهیم نشان دهیم که چگونه Vue js خیلی سریع تر از جاوا اسکریپت خام نیاز ما را برطرف میکند. برای مثال میخواهیم یک متن را در جاوا اسکریپت در خروجی نشان دهیم. پس به صورت زیر عمل میکنیم:

<html>
  <head> </head>
  <body>
    <div id="example"></div>
    <script>
      document.getElementById("example").innerHTML = "Hello World!";
    </script>
  </body>
</html>

باز نویسی با Vue js

راه و روشی که جاوا اسکریپت برای اشاره به عنصرهای صفحه وب استفاده میکند برای افراد مبتدی گیج کننده است. افزودن جاوا اسکریپت با vue js خیلی راحت است. اما با این تفاوت که با استفاده از Vue js میتوانیم خیلی راحت تر به کارکردهای بیشتری دسترسی داشته باشیم. کد بالا را به صورت زیر تغییر میدهیم:

<html>
  <head>
    <script src="<https://cdn.jsdelivr.net/npm/vue/dist/vue.js>"></script>
  </head>
  <body>
    <div id="example">
      {{ message }}
    </div>
    <script>
      var app = new Vue({
        el: "#example",
        data: {
          message: "Hello Vue!",
        },
      });
    </script>
  </body>
</html>

حال به تشریح موارد انجام شده میپردازیم. در جاوا اسکریپت کد باید به دنبال عنصر باشد یک بخش از آن را انتخاب کند و سپس مقدار آن را تغییر دهد. اما در Vue.js عکس آن است. در Vue می گوییم که کجا به دنبال عنصر باشد سپس یک شی ء ایجاد کرده و آن را به عنصر اختصاص میدهیم و مقدار متغیر تغییر میکند.

کاربردهای Vue.js

ویو جی اس فقط منحصر به فرانت اند نمی شود و در بسیاری از موارد دیگر نیز استفاده می شود که فقط چند نمونه از

 • توسعه وب اپلیکیشن
 • ساخت اپلیکیشن های Native یا بومی
 • ساخت پروتوتایپ
 • ساخت صفحات تک صفحه(Single Page)

مزایای ویو جی اس

اگر بخواهیم خیلی خلاصه بگوییم حجم بسیار کم(بین 18تا21کیلوبایت)،یکپارچگی آسان،مستندات مفصل و قوی ،انعطاف پذیری بالا و ارتباط دو طرفه با HTML از مزایای فریم ورک Vue.js است

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی ستاره ها کلیک کنید تا امتیاز شما ثبت شود

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز 0

هیچ امتیازی ثبت نشده است شما اولین نفر باشید☺

دیدگاه‌ها ۰